VI Niedziela Wielkanocna

VI Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: św. Filip i św. Jakub, apostołowie oraz św. Dominik Savio (poniedziałek), NMP Łaskawa (wtorek), św. Stanisław, biskup i męczennik (środa), Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • stałe nabożeństwa bez zmian.
  • od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiane będą na koniec każdej Mszy św. Wierni, którzy pobożnie uczestniczą w nowennie publicznie odmawianej mogą uzyskać odpust cząstkowy.
  • przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawione są codziennie o godz. 17:30, oprócz sobót, kiedy odprawiane są po Mszy św. o godz. 8:00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe dla dzieci o godz. 17 przy grocie Matki Bożej. Codzienni też o godz. 20:45 spotykamy się na Apelu Jasnogórskim.

 

  1. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń oraz w intencji ich rodzin w środę na godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w Oratorium.

 

  1. W sobotę 11 maja odbędą się ostatnie warsztaty psychologiczne z cyklu: „Jak przerwać rodzinną sztafetę”, aby nie powtarzały się problemy alkoholowe w kolejnych pokoleniach. Jest jeszcze kilka miejsc. Szczegóły na plakatach.

 

  1. W czwartek przypada 20 rocznica śmierci ks. Władysława Fidurskiego, który pracował w naszej wspólnocie i pochowany jest na naszym cmentarzu. Msza św. za zmarłego odprawiona będzie o godz. 6.00.

 

  1. 25 maja wyrusza piesza pielgrzymka do Wejherowa. Zapraszamy do uczestnictwa w tej tradycyjnej formie pobożności. Szczegóły dotyczące wyjścia przekażemy