VI Niedziela Wielkanocy

VI Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy – o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Dzisiaj o godz. 14 w dolnym kościele Msza św. w j. kaszubskim. Po Mszy św. wieczornej kolejna konferencja i nabożeństwo dla uczestników 33 dniowych rekolekcji oddania się MB.
 1. W tym tygodniu patronują nam: Św. Andrzej Bobola (wtorek), św. Alojzy Orione (wtorek), św. Leonard Murialdo (czwartek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
 • od poniedziałku do piątku codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17:30 połączone z nowenną przed uroczystością Wspomożycielki Wiernych. O godz. 20:45 Apel Jasnogórski prowadzony przez
 • wtorek – o godz. 17:00 różaniec poszczególne wspólnoty, a o 17:00 nabożeństwo majowe dla dzieci przed figurą Matki Bożej. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
 1. W najbliższą sobotę 20 maja spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 9:15 i 10:30. W tym samym czasie będzie spowiedź dla rodziców w dolnym kościele.
 1. W najbliższą niedzielę 21 maja – I Komunia święta o godz. 10:30. Prosimy wiernych, którzy zwykli przychodzić na sumę parafialną o uwzględnienie bardzo dużej ilości dzieci pierwszokomunijnych i gości i wzięcie udziału we Mszy św. o innej porze. Mszy św. o godz. 11:00 tego dnia nie będzie. Otoczmy dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny osobistą modlitwą.
 1. Codziennie od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium. Szczegóły o zajęciach na każdy dzień znajdują się na plakatach i Facebooku Oratorium.
 1. Czciciele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (ADMA) serdecznie dziękują za okazaną pomoc i zaangażowanie przy Ogólnopolskim Kongresie MB WW.
 1. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na beatyfikację Męczenników – Rodziny Ulmów w Markowej. Szczegóły u p. Marii Żarkowskiej i ks. Henryka Kaszyckiego.
 1. W najbliższy poniedziałek (jutro) w salce przy kancelarii od godz. 9:30 będą przeprowadzone badania w celu wykrycia osteoporozy. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 2. W najbliższy wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Wychowawczo-Duszpasterską.