VII Niedziela Zwykła

VII Niedziela Zwykła

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.  Witamy w naszej parafii ks. Zenona Klawikowskiego i kl. Waldemar  którzy przyjechali z naszego seminarium w Lądzie. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia naszego seminarium w dobrowolnych ofiarach do puszek. Za złożone ofiary z serca dziękuję. Bóg zapłać.

Dzisiaj rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chętnych do podjęcia abstynencji informujemy, że w najbliższym czasie wyłożona zostanie Księga Abstynencji. 

Po Mszy św. wieczornej modlitwy przy figurze św. Józefa z tyłu kościoła. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.  

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: NMP Wspomożycielka Wiernych (piątek), święci Alojzy Versiglia i Kalikst Caravario, pierwsi męczennicy salezjańscy (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Piątek – wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Podczas Mszy św. orszak procesyjny, a po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny, który poprowadzi Akcja Katolicka.

 

 1. W środę (22 lutego) przypada Środa Popielcowa – rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. w naszym sanktuarium z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk); 16:30; 18:00 i 20:00. Obowiązuje w tym dniu post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta wciągu dnia.
 2. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.

 

 1. Wielki Post to czas nawrócenia i przygotowania się do wielkich wydarzeń zbawczych naszej wiary. Pomocą będą służyły nabożeństwa: drogi krzyżowe w każdy piątek o godz. 8:30 i 17:30 dla wszystkich; o godz. 16:30 – dla dzieci; o godz. 19:00 – dla młodzieży. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W czwartek (23 lutego) przypada 17 rocznica śmierci Stanisława Janika, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W przyszłym tygodniu obchodzi swoje imieniny ks. Roman Rzepecki. Solenizanta uczcimy już w tym tygodniu w sobotę podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Pamiętajmy o ks. Romanie w naszych modlitwach.

 

 1. Zachęcamy do przeznaczenia 1,5 % podatku dochodowego na nasze Oratorium. Cel szczegółowy P25. Szczegóły na plakatach na tablicach ogłoszeń oraz na ulotkach z tyłu Kościoła. Już teraz dziękujemy za każdą ofiarę, które przeznaczymy na dalsze prace w naszym Oratorium. 

 

 1. W najbliższy weekend rozpoczynają się w naszym Oratorium warsztaty wokalne. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby pracować nad swoim głosem. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i Facebooku.