Wniebowstąpienie

Wniebowstąpienie

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:30 dzieci przyjęły I Komunię świętą. Otoczmy je swoją modlitwą, aby kierowały się w swoim życiu. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Po Mszy św. wieczornej kolejna konferencja i nabożeństwo dla uczestników 33 dniowych rekolekcji oddania się MB.

  Ks. Arcybiskup wzywa nas wszystkich do krucjaty modlitewnej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W związku z tym od dnia dzisiejszego aż do końca sierpnia po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę o powołania, zamiast modlitwy do św. Michała Archanioła.

   

  1. W tym tygodniu patronują nam: NMP Wspomożycielka Wiernych (środa), św. Filip Neri (piątek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

   

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • Poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
  • od poniedziałku do piątku – nabożeństwa majowe o godz. 17:00 dla dzieci przy grocie Maryi, o 17:30 – dla dorosłych.
  • Codziennie nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski o godz. 20:45
  • W środę (24 maja)uroczystość MB Wspomożenia Wiernych – nasz główny odpust parafialny i jubileusz 10-lecia ustanowienia Sanktuarium. Msze św. z okolicznościowymi kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i o godz. 18:00 – Główna Msza św. odpustowa z orszakiem procesyjnym. Tego dnia kazania będzie głosił Michał Mejer – salezjanin pochodzący z Rumi, absolwent naszej szkoły salezjańskiej, a obecnie dyrektor Domu Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim.

  O godz. 17:30 nabożeństwo majowe powiązane z Hołdem Wspomożycielce; O godz. 20:45 Apel i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i dziękowania Bogu za dar naszej Wspomożycielki. 

   

  1. W sobotę o godz. 9:15 spowiedź dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. w ubiegłym roku. Zaś w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 Msza św. w 1. rocznicę Komunii.

   

  1. W najbliższą niedzielę również przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o przykazaniach dotyczących spowiedzi i Komunii św. a brzmią one: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św.

  W sobotę zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego na godz. 18:00. Tego dnia nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski o godz. 20:45 rozpocznie czuwanie do godz. 22, zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa, w intencji o nowe powołania.

   

  1. Otoczmy modlitwą młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 29 maja o godz. 18:00. W tym tygodniu ostatnie przygotowania, próby. Spowiedź przed bierzmowaniem odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 19:00.

   

  1. Już dzisiaj zapowiadamy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium w Wejherowie. Odbędzie się ona w dniach 3 i 4 czerwca. Wyjście w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00. Szczegóły organizacyjne u ks. Jacka Żurawskiego.

   

  1. Powstaje kolejna (22) młodzieżowa grupa różańca św., której patronem będzie bł. Stefan Wyszyński. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Kontakt z ks. Henrykiem Kaszyckim, opiekunem Żywego Różańca.