X Niedziela zwykła

X Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą wciągu roku.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: Błogosławieni męczennicy z Oratorium salezjańskiego w Poznaniu (poniedziałek), św. Antoni z Padwy (wtorek), bł. Michał Kozal (środa), bł. Jolanta (czwartek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • wtorek – różaniec za zmarłych członków Żywego Różańca o godz. 17:00
 • piątek – O godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 • nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30, a w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W środę o godz. 18:00 Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich. Po Mszy zapraszamy na ciasto do kawiarenki.

 

 1. Zapraszamy na Festyn parafialny, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca od godz. 14:00 na terenie wokół kościoła. W programie wiele atracji i zabaw dla dzieci i dorosłych, pokaz iluzjonisty, grill, ciasto, konkurencje wolne z nagrodami, mecze piłki nożnej, dmuchańce i wiele innych – szczegóły na plakatach. Dochód z festynu chcielibyśmy przeznaczyć na wydatki młodzieżowe ( m.in. na wyjazdy wakacyjne Oazy i ministrantów) oraz Oratorium. Niech to wydarzenie będzie czasem wspólnej zabawy i zacieśniania relacji między wiernymi i duszpasterzami.

 

 1. W przyszłą niedzielę (18 czerwca) Msza św. prymicyjna nowo wyświęconych salezjanów o godz. 12:30. Na tej Mszy pragniemy modlić się również na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, dziękując za wszelkie łaski a zarazem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Podziękujemy również katechetom, którzy kończą pracować w szkołach naszej parafii. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Po każdej Mszy św. tego dnia będzie możliwość wesprzeć młodzież wyjeżdżającą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony przez dobrowolne ofiary do puszek. Po Mszy św. wieczornej czuwanie prowadzone przez wspólnotę „Młodzi dorośli”.

 

 1. W dniu wczorajszym odbył się w naszym Sanktuarium Ogólnopolski zjazd Wojowników Maryi. Bardzo dziękujemy za sprawną organizację wydarzenia wojownikom z naszej wspólnoty, a wszystkim dobrodziejom dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 

 1. W przyszłą niedzielę w parafii bł. Edmunda Bojanowskiego Msza św. w j. kaszubskim o godz. 14:00.