X Niedziela zwykła

X Niedziela zwykła

Dziś przeżywamy X Niedzielę zwykłą wciągu roku.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Barnaba (wtorek), Bł. Piątka Poznańska –wychowankowie poznańskiego Oratorium (środa), św. Antoni z Padwy (czwartek), bł. Michał Kozal (piątek). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian
 • czwartek – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie
 1. W środę Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń oraz w intencji ich najbliższych. Po Mszy św. spotkanie na zakończenie roku.

 

 1. W czwartek przypada 37 rocznica śmierci ks. Stanisława Ormińskiego, pracującego w naszej parafii i pochowanego na cmentarzu w Rumi. Msza św. za zmarłego kapłana o godz. 6:00.

 

 1. Również w czwartek o godz. 18:00 w kaplicy domu zakonnego odprawiona będzie Msza św. na zakończenie kursu przedmałżeńskiego.

 

 1. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia wspólnota salezjańska przeżywa swój dzień skupienia.

 

 1. W niedzielę 16 czerwca o godz. 11:00 ks. Krzysztof Nestoruk, pracujący niegdyś w naszej parafii, odprawiał będzie Mszę św. jubileuszową z okazji 25-lecia święceń kapłańskich. Przypominamy, że każdy uczestnik tej Mszy św. przy spełnieniu zwykłych warunków może uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W następną niedzielę (16 czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. To wydarzenie, które od lat gromadzi Pomorzan wokół  tematów życia i rodziny. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00.

 

 1. W niedzielę również Msza św. w j. kaszubskim w parafii pw. św. Jana z Kęt o godz. 14:00.

 

 1. Dziękujemy za uczestnictwo w festynie parafialnym. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tego festynu.