XI Niedziela zwykła

XI Niedziela zwykła

Dziś przeżywamy XI Niedzielę zwykłą wciągu roku. Dzisiaj w Gdańsku odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie sprzed kaplicy królewskiej przy katedrze o godz. 15:00.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: św. Albert Chmielowski (poniedziałek), św. Alojzy Gonzaga (piątek) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • stałe nabożeństwa bez zmian
  • W środę po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Józefa przy figurze.
  1. Dzisiaj o godz. 15 ostatnie spotkanie przed wakacjami dla rodziców Salezjanów.

 

  1. W poniedziałek zapraszamy na podsumowanie tegorocznych spotkań biblijnych. Rozpoczynamy Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Piotra Przyborka w Sanktuarium o godz. 18:00, a następnie konferencja ks. Biskupa.

 

  1. Bardzo dziękujemy naszym prenowicjuszom za wszelkie zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, Oratorium i wniesienie młodzieńczego ducha do naszej wspólnoty zakonnej. Nasi prenowicjusze kończą pierwszy etap formacji, czyli prenowicjat. Życzymy im wszelkich łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 pożegnamy Jakuba Marka, który decyzją naszego Przełożonego zmienia miejsce pracy. Księdzu Jakubowi życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Również 23 czerwca w niedzielę będzie możliwość wsparcia dobrowolną ofiarą do puszek młodzież i dzieci z naszych wspólnot, które wyjadą na rekolekcje oazowe i wakacje ministranckie. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. Tego dnia Salezjańskie Centrum Młodzieży w Kniewie organizuje Festyn rodzinny. Szczegóły znajdziemy na plakatach.