XIX Niedziela zwykła

XIX Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: NMP w tajemnicy Wniebowzięcia (wtorek), św. Jacek (czwartek), Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • poniedziałek – stałe nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 16:30
  • wtorek – Wniebowzięcie NMP – tzw. Matki Boskiej Zielnej. Zachęcamy wiernych, aby przynieśli do świątyni zioła i kwiaty do poświęcenia. Rozkład Mszy św. jak w niedziele. O godz. 21:00 Apel Jasnogórski.
  • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30

 

  1. We wtorek (15 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Starej Rumi o godz. 12:30. Ten dzień jest również poświęcony patronowi miasta św. Janowi Bosko i dlatego od godz. 15:00 na boiskach SALOS-u w Starej Rumi przy ul. Bukowej organizowany jest przez miasto festyn sportowo-rekreacyjny dla wszystkich.

 

  1. W środę o godz. 19:00 ostatni koncert z cyklu „Letni koncerty organowe”. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. 26 sierpnia organizowana jest jednodniowa Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu. Szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii i na naszym Facebooku.

 

  1. W dniach 2-3 września przejdziemy w pieszej pielgrzymce do Swarzewa. Od przyszłej niedzieli będziemy prowadzili zapisy na przejazdy autokarem w sobotę ze Swarzewa i w niedzielę.