XVI Niedziela zwykła

XVI Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą wciągu roku.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: NMP Wspomożenie Wiernych (poniedziałek), św. Jakub i św. Krzysztof (wtorek), św. Joachim i św. Anna (środa), św. Marta (sobota). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • poniedziałek – stała adoracja wynagradzająca NSPJ o godz. 16:30. To 24 dzień miesiąca, a więc Hołd Wspomożycielce o godz. 17:30 i Msza wieczorna ku czci Wspomożycielki z orszakiem procesyjnym. O godz. 21 Apel Jasnogórski.
  • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30.

 

  1. We wtorek wspominamy również św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 poświęcenie pojazdów przed kościołem.

 

  1. Również we wtorek przypada 25 rocznica śmierci salezjanina Mariana Jutkiewicza, który pracował w naszej parafii oraz jako kapelan szpitala i jest pochowany w grobowcu salezjański. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

  1. Zwolniło się jedno miejsce na beatyfikację rodziny Ulmów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do ks. Henryka Kaszyckiego.

 

  1. Zapraszamy na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity w Bydgoszczy-Fordonie. Szczegóły na plakatach, a zapisy u pani Marii Żarkowskiej.