XXIX Niedziela zwykła

XXIX Niedziela zwykła

 1. Dziś przypada rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamięcią otaczamy wszystkich parafian, a szczególnie budowniczych i dobrodzejów naszego sanktauarium.
 2. W dniu dzisiejszym przypada również Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem zbierane będą datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W ten sposób możemy wspomóc zdolną młodzież z rodzin ubogich i potrzebujących. Przed kościołem „tradycyjne kremówki papieskie” rozprowadza młodzież z naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: Ignacy Antiocheński (poniedziałek), św. Łukasz Ewangelista (wtorek), bł. Jerzy Popiełuszko (środę), św. Jan Kanty (czwartek), św. Jan Paweł II (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 16:30
 • środa – na wieczorna Mszę św. zapraszamy zwłaszcza czcicieli św. Józefa. po Mszy św. przed figurką św. Józefa nabożeństwo ku jego czci.
 • w październiku – od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17:00 i o 17:30 dla dorosłym, wszystkie w tym tygodniu w dolnym kościele.
 • w sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się XXXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego – salezjanina. Programy umieszczone są w gablotach i na ulotkach. Zapraszamy do skorzystanie z tej formy ubogacenia muzycznego.

Z racji Festiwalu Msze św. od poniedziałku do piątku włącznie w dolnym kościele.

 

 1. Przypominamy, że w naszej parafii 27 października rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Chętnych do wzięcia udziału w kursie prosimy o kontakt w zakrystii, furcie lub kancelarii.

 

 1. W najbliższą niedzielę 23 października gościć będziemy śpiewaków, Polaków z naszej salezjańskiej parafii z Mińska na Białorusi. Z powodu przekonań i zaangażowania opozycyjnego mają ze strony Białorusi zakaz powrotu do kraju. Muzycy będą śpiewali na naszych Mszach, a po Mszy o godz. 11:00 będzie krótki koncert. Po Mszach św. będzie można nabyć płyty z ich nagraniami, a po koncercie złożyć dobrowolne ofiary na rzecz salezjańskiej parafii w Mińsku.

 

 1. Od przyszłej niedzieli młodzież z naszego Oratorium będzie rozprowadzać znicze. Dochód będzie przeznaczony na remonty pomieszczeń.

 

 1. W poniedziałek (jutro) zapraszamy dorosłych na bezpłatne badania parametrów stanu zdrowia. Badania obejmują narządy wewnętrzne, kości, mięśni, tkankę tłuszczową i odbywać się będą w sali przy kancelarii od godz. 9:30 w poniedziałek.

 

 1. Nadal można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku.