XXV Niedziela zwykła

XXV Niedziela zwykła

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym do puszek na Salezjański Wolontariat Misyjny. Wolontariusze zebrali 7349 zł. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu patronują nam: święci Andrzej, Paweł i inni męczennicy koreańscy (wtorek), św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista (środa), bł. Józef Calasanz i inni salezjańscy męczennicy Hiszpańscy (czwartek), św. Ojciec Pio z Pietrelciny (piątek) i Wspomożycielka Wiernych (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – adoracja ku czci NSPJ o godz. 16:30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Józefa przy figurze.
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki o godz. 17:30
 • sobota – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 8:30 Hołd Wspomożycielce, na wieczornej Mszy św. orszak procesyjny; o godz. 21:00 Apel Maryjny animowany przez orkiestrę.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej szkoły średniej. Za tydzień 25 września zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami młodzież z klasy ósmej.
 2. W tygodniu swoje imieniny obchodzi Tomasz Wierzchowski. Solenizanta uczcimy na Mszy św. w poniedziałek (26 września) o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.
 3. W środę (21 września) przypada 21 rocz. śmierci Mariana Jurasia; w czwartek (22 września) przypada 36 rocz. śmieci ks. Mikołaja Kamińskiego. Za zmarłych salezjanów zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę śmierci o godz. 6:00

Zaś w niedzielę (25 września) przypada 34 rocz. śmierci koadiutora Jana Kuleszy. Za zmarłego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 1. W sobotę (24 września) odbędzie się w naszym Sanktuarium kolejny Kongres A. Hloda, szczegóły na plakacie. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału
 2. Od czwartku 15 września 3 młodych ludzi rozpoczęło w naszym domu zakonnym aspirantat, czyli pierwszy etap przygotowania do życia zakonnego. Serdecznie witamy pośród nas Przemysława, Wiktora i Jakuba i życzymy im odważnego i wiernego kroczenia drogą powołania. Niech Wspomożycielka wyprasza potrzebne łaski.