XXVI Niedziela zwykła

XXVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc różańca świętego. Przypominamy, że za odmówienie pobożne różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie i w innych zgromadzeniach ludzi można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: Aniołowie Stróżowie (poniedziałek), św. Franciszek z Asyżu (środa), św. Faustyna Kowalska i bł. Albert Marvelli (czwartek), NMP Różańcowa (sobota) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzającej NSPJ o godz. 16:30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych – 17:30
 • codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o godz. 8:00. dla dzieci nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele.
 • czwartek – przypada I czwartek miesiąca – Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone prze Wojowników Maryi w dolnym kościele o godz. 22:00.
 • piątek – przypada I piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16. O godz. 16:30 Msza dla dzieci. Msza św. dla młodzieży i spowiedź o godz. 19:00
 • sobota – przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 8:00. Po Mszy wyrusza Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta.
 1. W zbliżającym się tygodniu Kancelaria parafialna w popołudniowych godzinach będzie czynna w godzinach 16:00 – 17:00.
 2. Przypominamy, że Kurs przedmałżeński organizowany przy naszej parafii rozpoczyna się 12 października. Więcej informacji o przebiegu i zapisach na naszej stronie internetowej i plakatach.
 3. 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, rozpoczyna się kolejna edycja wydarzenia modlitewnego „MORZE MODLITWY” polegającej na codziennej modlitwie 1 dziesiątką różańca i krótką modlitwą w intencji błogosławieństwa dla swojej miejscowości i wszystkich jej mieszkańców. Zakończenie odbędzie się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.