XXVIII Niedziela zwykła

XXVIII Niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu patronują nam: bł. Honorat Koźmiński (czwartek), bł. Aleksandrina da Costa (czwartek), św. Teresa od Jezusa (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 16:30
 • w środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • w październiku – od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17:00 w dolnym kościele i o 17:30 dla dorosłym w górnym kościele.

 

 1. W najbliższy piątek, tj. 14 października, przeżywamy uroczystość jubileuszową 10-lecia koronacji obrazu rumskiej Wspomożycielki. Tego dnia nie będzie nabożeństw różańcowych o zwykłych godzinach. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. jubileuszową o godz. 18:00, którą odprawi w naszym sanktuarium Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Na uroczystość przybędą również Inspektor Tadeusz Itrych, byli proboszczowie oraz kapłani z okolicznych parafii. Po uroczystej Mszy św. będzie czuwanie i Apel Jasnogórski. Na Mszę św. również zapraszamy orszak procesyjny. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństw różańcowych w godzinach popołudniowych.

 

 1. W sobotę (15 października)Dzień Dziecka Utraconego. Diakonia Życia zaprasza na nabożeństwo na cmentarzu komunalnym przy Pomniku Dziecka Utraconego na godz. 17:00.

 

 1. W najbliższą niedzielę (16 października) – uroczystość XXXIV rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 będziemy prosili Pana, aby ta świątynia nadal była miejscem spotkania z Bogiem, przepojonym modlitwą. Msza św. będzie odprawiona w intencji parafian, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

 

 1. Podczas tej samej Mszy modlić się będziemy za Jubilatów, którzy 25 lat temu zawarli sakramentalny związek małżeński. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału do 13 października.

 

 1. Tego dnia przypada też Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. młodzież z naszego Oratorium będzie sprzedawała papieskie kremówki. W ten sposób też wspomożemy nasze lokalne Oratorium. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie prowadzone przez Wspólnotę Młodych Dorosłych.

 

 1. Msza św. w j. kaszubskim w najbliższą niedzielę o godz. 14:00 w par. bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

 1. Przypominamy, że 27 października rozpoczynamy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Zgłoszenia na furcie, w kancelarii lub zakrystii.