I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś I Niedziela Adwentu. O godz. 17:30 różaniec z wypominkami i rozpoczęcie nowenny do Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie odprawiana codziennie o godz. 17:30, a w sobotę o godz. 8:00. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom”. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie.”

            W dzisiejszą niedzielę oraz w przyszłą (6 grudnia) o godz. 15:00 w górnym kościele mają swoje spotkania dzieci I Komunii św. podzieleni na grupy.

  1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego przygotowania do obchodów Świąt Narodzenia Pana. Pragniemy wraz z Matką Bożą w atmosferze czuwania dobrze przeżyć ten czas. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00; dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku. W związku z zaistniałą sytuacją roraty będą w górnym kościele.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

            Pragniemy równocześnie poinformować, że kierując się zaleceniem Kurii Biskupiej odwołujemy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Starajmy się poprzez uczestnictwo w Eucharystii, czytanie Pisma św. i modlitwę przygotować nasze serca na spotkanie przychodzącego do nas Pana, będąc w kościele, jak też przez media społecznościowe.

  1. W poniedziałek (30 listopada)święto św. Andrzeja Apostoła – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ; o godz. 17:30 ostatni różaniec z wypominkami połączony z nowenną. O godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników.
  2. We wtorek (1 grudnia) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (2 grudnia) o godz. 17:30 nowenna do Niepokalanej połączona z nowenną do Wspomożycielki.

W czwartek (3 grudnia)I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Od godz. 22:00 – 24:00 czuwanie modlitewne animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (4 grudnia)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci NSPJ; od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci, o godz. 17:30 nowenna do Niepokalanej; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (5 grudnia)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie powiązane z nowenną do Niepokalanej. Po Mszy św. o godz. 7:30 wyruszy „Męski Różaniec” ulicami miasta.

  1. W naszym kościele znajduje się wystawa dotycząca osoby bp Konstantyna Dominika, pochodzącego z tych okolic – pierwszego biskupa Kaszuba – którego proces beatyfikacyjny jest w toku. Zapoznajmy się z tą wybitną osobowością Kościoła.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Wiktoria Kochna – lat 78, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Regina Klebba – lat 76, zam. ul. Poznańska

śp. Henryk Szynwelski – lat 69, zam. ul. Żwirki i Wigury  

śp. Oskar Pypłowski – lat 83, zam. ul. Ks. Gierosa                        

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…