I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

 

 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Hasłem nowego roku liturgicznego, który się dzisiaj rozpoczyna jest zawołanie „W mocy Bożego Ducha” O godz. 12:30 Msza św. dla dzieci I Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Od dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, będą one dostępne także w zakrystii i na furcie Domu Zakonnego. Można od dzisiaj także nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Wesprzyjmy tę inicjatywę, aby inni mogli z radością przeżyć święta.
 2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”; po wieczornej Mszy św. nabożeństwo uwielbieniowe.
 3. Przygotowując się do przeżycia misterium Narodzenia Pana będziemy codziennie od poniedziałku do soboty spotykać się na RORATACH o godz. 6:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i czuwania. Dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku.
 4. W poniedziałek (3 grudnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Od tego dnia Msze św. codzienne będą odprawiane w dolnym kościele.
 5. We wtorek (4 grudnia) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 porady prawne w salce przy kancelarii; o godz. 18:00 – próba chóru; o godz. 19:00 – dyżur psychologa.
 6.  W środę (5 grudnia) o godz. 17:30 – stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych połączona z nowenną do Niepokalanej.
 7.  W czwartek (6 grudnia) – wspomnienie św. Mikołaja. Oratorium zaprasza dzieci na Bal Mikołajkowy o godz. 16:00.
 8. W piątek (7 grudnia)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.
 9. W sobotę (8 grudnia)uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. O godz. 12:00 w dolnym kościele nabożeństwo „Godzina Łaski”. Bliższe informacje na temat pochodzenia tego nabożeństwa w naszym „Auxilium”.
 10. Już dziś informujemy, ze rekolekcje adwentowe odbędą się od 16-19 grudnia i wygłosi je ks. Jerzy Gliński – salezjanin z Rostowa nad Donem (Rosja). Skorzystajmy z tego czasu łaski, aby w rodzinach dobrze przygotować się na spotkanie przychodzącego Pana.
 11. Jak co roku można składać dary dla najbardziej potrzebujących do kosza w kościele. Prosimy zwłaszcza o opakowaną żywność i środki czystości. Nasz punkt charytatywny rozda te dary przed świętami.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.