I Niedziela W. Postu

I Niedziela W. Postu

 

  1. Dziś I Niedziela W. Postu. Taca jest przeznaczona na dalsze prace przy kościele. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło” w dolnym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
  2. W poniedziałek (11 marca) O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.

We wtorek (12 marca) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Od godz. 17:00 porady prawne, od godz. 19:00 dyżur psychologa. Po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

We środę (13 marca) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W sobotę (16 marca) o godz. 8:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

  1. Wielki Post – to czas nabożeństw pokutnych, które pomagają, aby wejść na drogę nawrócenia. W naszej parafii Drogi Krzyżowe w każdy piątek o godz. 8:00 i 17:30 dla wszystkich; dla dzieci w piątki o godz. 16:30; dla młodzieży także w piątki o godz. 19:00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od V niedzieli W. Postu i głosi je o. Janusz Bialucha – marianin z Lichenia.
  2. W naszej parafii w dniach 31 marca, 7 i 14 kwietnia o godz. 15:00 w dolnym kościele odbędzie się Misterium Meki Pańskiej. Jest to w formie teatralnej, w czterech aktach, półtoragodzinne przedstawienie historii naszego zbawienia. Zobaczymy ogród Oliwny, sąd Piłata, Drogę Krzyżową oraz śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnym przeżywaniu Ewangelii na scenie.
  3. W dniach 25 – 28 kwietnia br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Święto Bożego Miłosierdzia. W programie m.in. Częstochowa, Kraków, Zakopane. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. Jacka.
  4. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi zaprasza na rekolekcje z Pismem św. tzw. Seminarium Odnowy Wiary. Cykl 10 cotygodniowych spotkań rozpoczyna się w czwartek (14 marca) o godz. 19:00 i trwa przez Wielki Post i Okres Wielkanocny. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w ciszy do 14 krzyży, które są na terenie Rumi. Start i meta spod naszego sanktuarium. Początek w piątek(15 marca) o godz. 21:00.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jerzy Nurek – lat 84, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Emilia Ciba – lat 88, zam. ul. Starowiejska

śp. Józefa Wensierska – lat 88, zam. ul. Piłsudskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…