II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 roku

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 roku

 1. Dziś II Niedziela Adwentu – taca przeznaczona jest na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. O godz. 15:00 Msza św. i opłatek dla grupy „Wiara i Światło”. Młodzież oazowa rozprowadza pierniki i wyroby świąteczne; z tyłu kościoła można nabyć także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  W przyszłą niedzielę (17 grudnia) rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które mają nas bezpośrednio przygotować na zbliżające się uroczystości Narodzenia Pana. Będzie je głosił ks. Krzysztof Wilkos – salezjanin z Kawnic. Programy są umieszczone w Internecie, w gablotkach i będą w najbliższym Auxilium. Polecajmy te ćwiczenia duchowe naszej pamięci modlitewnej.
 2. W poniedziałek (11 grudnia) o godz. 16:30 w kaplicy Wieczystej Adoracji adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.
 3. We wtorek (12 grudnia) przypada 24 rocz. śmierci brata zakonnego – salezjanina Stanisława Nowogrodzkiego, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w kwaterze salezjańskiej. Za zmarłego koadiutora zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  Także we wtorek (12 grudnia) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.
 4. W środę (13 grudnia) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  W piątek (15 grudnia) o godz. 17:30 rozpoczęcie nowenny do Wspomożycielki, a od soboty rozpoczyna się także nowenna do Bożego Narodzenia.
  W sobotę (16 grudnia) o godz. 19:00 w dolnym kościele spotkanie na temat zapobiegania przestępczości, które będzie połączone z muzyką, a poprowadzi to dając świadectwo Arkadio – raper. Zapraszamy ludzi młodych i nie tylko. Informacje także na plakatach.
 5. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 są w naszej parafii roraty.
 6. Od przyszłej niedzieli (17.12) będzie można na boisku przy parkingu, jak co roku, nabyć choinki.
 7. Zaproszenie ks. Arcybiskupa na uroczystość poświęcenia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny (osobna kartka)

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

 • śp. Maria Mischke – lat 94, zam. ul. Morska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…