II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Pragniemy poinformować, że z naszej wspólnoty odszedł ks. Józef Dubiniec, który został proboszczem na jednej z naszych parafii na zachodzie Polski. Dziękujemy mu za tę kilkumiesięczną posługę w parafii i życzymy Bożych darów w pełnieniu nowej funkcji w Zgromadzeniu i Kościele lokalnym.
  3. W poniedziałek (1 marca) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

Tego dnia przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy w modlitwach o tych , którzy walczyli i ginęli za wolną ojczyznę.

We wtorek (2 marca) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

W środę (3 marca) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W czwartek (4 marca)święto św. KazimierzaI Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy ministrantów i ich rodziców.

Od godz. 22:00 – 24:00 czuwanie modlitewne animowane przez wspólnotę „Wojowników Maryi”.

W piątek (5 marca) – I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 Drogi Krzyżowe dla wszystkich. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. i Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 19:00 Msza św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (6 marca)I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. Po Mszy św. o godz. 8:00 ulicami naszego miasta wyrusza „Męski Różaniec”.

  1. Od dzisiaj można składać do kosza z przodu kościoła dary dla potrzebujących przede wszystkim opakowaną żywność i środki czystości. Pragniemy rozdać te dary miłosierdzia przed świętami tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Bóg zapłać za okazaną życzliwość. Jest także wyłożona puszka na jałmużnę wielkopostną.
  2. Zapraszamy na pierwsze spotkanie “Młodych dorosłych” – czyli osoby od 25 roku życia (studentów, post-studentów, osoby pracujące). Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 w niedzielę (7 marca) a po Mszy św. konferencja. Temat spotkania: W co wierzymy? Wiara Kościoła. Kolejne spotkania w pierwsze niedziele miesiąca.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Urszula Okuniewska – lat 69, zam. w Gdańsku

śp. Adam Konat – lat 90, zam. ul. Szczecińska

śp. Stefan Kilichowski – lat 93, zam. ul. Abrahama (pogrzeb w środę)

śp. Jan Gaciek – lat 72, zam. ul. Żeromskiego (pogrzeb w środę)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…