II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek (26 lutego) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicy wieczystej adoracji. Także o godz. 16:30 Msza św. i spotkanie dla grupy „Królowej Pokoju” w kaplicy na plebani.
 3. We wtorek (27 lutego) po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza na plebanii.
 4. W środę (28 lutego) swoje imieniny obchodzą ks. Roman Rak i ks. Roman Rzepecki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Z racji ostatniego dnia miesiąca jest to także wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko, a po Mszach św. ucałowanie relikwii Świętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 5. Także tego dnia o godz. 6:00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. ks. Eugeniusza Szmyta, który pracował w naszej parafii w 17 rocz. śmierci. Wspomnijmy go w naszych modlitwach.
 6. W czwartek (1 marca) – I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem.
 7. W piątek (2 marca) – I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 i 17:30 Drogi Krzyżowe dla wszystkich, od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci; o godz. 16:30 Msza św. z Drogą Krzyżową dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. z Drogą Krzyżową dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.
 8.  W sobotę (3 marca) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. Od godz. 9:30 porady prawne w salce przy kancelarii. Od godz. 10:00 w górnym kościele spowiedź dla młodzieży, która w poniedziałek (5 marca) przyjmie sakrament bierzmowania.
 9. Także w sobotę (3 marca) w Szkołach Salezjańskich„Dni Otwarte” w godz. od 9:00-12:00. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z salezjańską ofertą edukacyjną. Nabór do klas IV i VII Szkoły Podstawowej i do kl. I Liceum. Szczegóły na plakatach.
 10. W dniach od 5-8 kwietnia odbędzie się pielgrzymka do Krakowa na uroczystości Miłosierdzia Bożego. W programie także nawiedzenie Częstochowy i Zakopanego. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Jacka.
 11. Od dzisiaj można składać do kosza z przodu kościoła dary dla potrzebujących przede wszystkim opakowaną żywność i środki czystości. Pragniemy rozdać te dary miłosierdzia przed świętami tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Bóg zapłać za okazaną życzliwość. Jest także wyłożona puszka na jałmużnę wielkopostną.
 12. W dniach od 13-14 kwietnia (piątek-sobota) odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy od jutra na furcie Domu Zakonnego lub w kancelarii. Ilość miejsc ograniczona.
 13. Inne ogłoszenia: III Rumski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 3 marca (sobota). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15:00 w kościele św. Jana z Kęt, potem przemarsz pod pomnik Armii Krajowej, gdzie będzie dalsza część uroczystości i koncert.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jarosław Idziak – lat 57, zam. ul. Łużycka

śp. Helena  Napiontek – lat 87, zam. ul. Marynarska

śp. Tadeusz Stobiński – lat 61, zam. ul Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…