II Niedziela Zwykła

II Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę (26 stycznia) rozpoczniemy świętowanie w parafii osoby św. Jana Bosko, którego wspomnienie przypada 31 stycznia, a okolicznościowe kazania będzie głosił ks. prof. Henryk Skorowski – salezjanin z UKSW w Warszawie.
  2. W poniedziałek (20 stycznia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (22 stycznia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki i rozpoczęcie nowenny do św. Jana Bosko, która będzie  odprawiana codziennie o godz. 17:30, a w sobotę o godz. 8:00.

W piątek (24 stycznia)święto św. Franciszka Salezego (patrona Zgromadzenia Salezjańskiego) i zarazem wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce. Po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny poprowadzą Salezjanie Współpracownicy.

  1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28, 2).

W tym roku, z uwagi na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży nabożeństwa będą odbywały się w dniach 23-30 stycznia. Szczegóły na plakatach.

  1. W przyszłą niedzielę (26 stycznia) nasza orkiestra parafialna będzie obchodziła jubileusz 60-lecia powstania. Okolicznościowy koncert w naszym kościele o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy naszych parafian.
  2. Także w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. comiesięczne nabożeństwo uwielbieniowe.
  3. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłana podczas wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy i modlili się wspólnie prosząc o Boże błogosławieństwo. Szczegółowe podsumowanie kolędy nastąpi przy sprawozdaniu rocznym.
  4. Zakończyły się półkolonie organizowane przez nasze Oratorium. Dziękujemy organizatorom za trud przeprowadzenia i życzymy dalszych udanych spotkań.
  5. Już dziś pragniemy poinformować parafian, że w dniach 31 stycznia – 2 lutego będzie w naszej parafii adoracja w monstrancji „Królowej Pokoju” z Medjugorie. Monstrancja, która będzie w przyszłości w Kaplicy Wieczystej Adoracji – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, pielgrzymuje po Europie zachęcając do modlitwy o pokój zwłaszcza w ludzkich sercach, rodzinach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Włączmy się w to dzieło, bo pokój jest nam potrzebny.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Janina Adamczyk – lat 89, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…