III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby działalności Domu ss. Katarzynek. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:45 nabożeństwo i Apel Maryjny. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na malowanie kościoła.
  2. W poniedziałek (6 maja) – święto św. Filipa i Jakuba. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w kaplicy adoracji.

We wtorek (7 maja) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 porady prawne; od godz. 19:00 dyżur psychologa. Po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

  1. W środę (8 maja)uroczystość św. Stanisława bp – patrona Polski. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. Tego dnia z racji zakończenia II wojny światowej Msza św. w int. Ojczyzny w kościele św. Jana z Kęt o godz. 18:00.
  2. W czwartek (9 maja) – przypada 15 rocz. śmierci ks. Władysława Fidurskiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W sobotę (11 maja) – kancelaria nieczynna, zaś w piątek (10 maja) czynna tylko do południa.
  4. W przyszłą niedzielę (12 maja) o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu.
  5. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania pielgrzymki do Wejherowa, która odbędzie się 15 i 16 czerwca br. Może to być wspaniały czas na rodzinne wędrowanie z różnymi, naszymi intencjami. Pamiętajmy, że modlitwa poparta trudem ma swoją moc. Znajdźmy czas, aby pogłębić swoją wiarę i z radością dawać świadectwo.
  6. Zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii świętej na rekolekcje oazowe organizowane przez Ruch Światło-Zycie. 17 dni rekolekcji to nie tylko wspaniała okazja na pogłębienie relacji z Bogiem, ale także możliwość spotkania wspaniałych ludzi, zabawy i nauki. Koszt wyjazdu w zależności od stopnia to ok. 750 zł. Zainteresowaną młodzież zapraszamy na spotkanie 13 maja(poniedziałek) na godzinę 19:30 w salce oazowej w Oratorium. Zainteresowanych rodziców dzieci 14 maja (wtorek) na godzinę 18 również w salce oazowej. Więcej szczegółów podamy podczas tych dwóch spotkań.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Stanisława Otrębska – lat 90,  zam. ul. Spadochroniarzy

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…