III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna – rozpoczyna ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). Jak co roku jest to zachęta, aby częściej sięgać po Pismo św. i poprzez jego lekturę umacniać swoją wiarę oraz pogłębić osobistą więź z Chrystusem. O godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.
  2. W środę (29 kwietnia) stała nowenna do Wspomożycielki o godz. 17:30.

W czwartek (30 kwietnia) – wspomnienie św. Jana Bosko – o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko.

  1. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, której chcemy polecać wszystkie sprawy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i naszej parafii. Nabożeństwa majowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30, w soboty o godz. 8:00. W tym roku z racji przeżywanej epidemii pragniemy ubogacić wieczorne nabożeństwa, które będą się rozpoczynać o godz. 20:30 różańcem o ustanie epidemii, potem będzie nabożeństwo majowe i całość zakończy Apel Maryjny prowadzonym przez poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii. Wspólnoty zapraszamy także do poprowadzenia modlitwy różańcowej. Niech wspólna modlitwa maryjna jednoczy nas  w tym pięknym miesiącu.
  2. W piątek (1 maja)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6:00, 7:00; 7:30; 16:30; 18:00 i 19:00. Spowiedź na każdej Mszy św. Przypominamy, że niemożność przyjęcia Komunii św. w czasie epidemii w I Piątek lub w I Sobotę miesiąca, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk.

Księża mogą odwiedzić chorych z sakramentami św. z racji I Piątku miesiąca, ale musi to być wyraźnie zgłoszone telefonicznie lub na furcie Domu Zakonnego.

Ks. Arcybiskup udziela 1 maja dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  1. W sobotę (2 maja)uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem pierwszo-sobotnim po Mszy św. o godz. 8:00.

Od godz. 11:00 rozpoczyna się w górnym kościele Adoracja Najśw. Sakramentu dla wszystkich, animowana przez różne grupy działające w naszej parafii. Będzie ona trwała do godz. 17:30. Zapraszamy do skorzystania z tego daru łaski, aby umocnić się w tym czasie, który przeżywamy, prosząc zarazem o siły dla tych, co zmagają się z przeciwnościami epidemii.

  1. W niedzielę (3 maja)Święto Narodowe Trzeciego Maja. W naszym sanktuarium o godz. 9:30 Msza św. w int. Ojczyzny.
  2. Przypominamy, że w związku z rozporządzeniem regulującym limit osób w kościołach i innych miejscach kultu – to dla naszej Kaplicy Adoracji jest to liczba 2 osób. Prosimy o przestrzeganie tego przepisu.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Wanda Łokaj – lat 86, zam. ul. Gnieźnieńska

śp. Halina Szczepińska – lat 68, zam. ul. Poznańska

śp. Ryszard Kucharski – lat 70, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…