III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna. Od Mszy św. o godz. 9:30 w naszej parafii gościmy pielgrzymujące po Polsce relikwie św. José Sáncheza del Río. Bohaterskiego, młodego męczennika wojny domowej w Meksyku w XX w. – wielkiego czciciela Chrystusa Króla. Od godz. 16:00 – 17:15 czuwanie w intencji rodzin naszej parafii i naszych osobistych.

Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. zapraszamy na dalsze modlitewne czuwanie przy relikwiach Świętego. Będziemy się modlić w intencji młodzieży, prześladowanych chrześcijan, o zachowanie wiary w narodzie. Także będziemy polecać kapłanów i osoby konsekrowane oraz modlić się o nawrócenie grzeszników. Zapraszamy na te czuwania wszystkich, zwłaszcza osoby młode. Z tyłu kościoła są wyłożone bezpłatne materiały dotyczące tego świętego, można również nabyć książkę pt. „Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla” w cenie 20 zł.

Także dzisiaj o godz. 17:15 – zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła (Via Lucis) – nabożeństwo, podczas którego chcemy w 14 stacjach spotykać Zmartwychwstałego Pana – jak niewiasty przy pustym grobie, jak Maria Magdalena, czy uczniowie idący do Emaus. Chcemy, aby Pan prowadził nas i dawał światło na naszych drogach życia. Nabożeństwo takie będzie w każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego o godz. 17:15 .

Po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych uczestnictwem w 33 dniowych rekolekcjach (informacje na plakatach) w górnym kościele. Natomiast w dolnym kościele o godz. 19:30 spotkanie dla tych, którzy przygotowują się do spotkania młodych w Lizbonie.

W przyszłą niedzielę (25 kwietnia) – Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania także misyjne i dlatego  przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie różnych inicjatyw misyjnych m.in. pomoc dla Domu Dziecka w Tupiz w Boliwii.

  1. W poniedziałek (19 kwietnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (20 kwietnia) o godz. 19:00 w dolnym kościele obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci I Komunii św.

W środę (21 kwietnia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W piątek (23kwietnia)uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski. Będziemy prosić o wierność naszej ojczyzny Chrystusowi i Jego Ewangelii, którą na ziemie polskie przyniósł biskup Wojciech. Uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Mariackiej.

W sobotę (24 kwietnia)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. O godz. 8:30 Hołd Wspomożycielce, na Mszy św. o godz. 18:00 orszak procesyjny, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi neokatechumenat.

  1. Z racji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Biblijnego z tyłu kościoła będzie można nabyć egzemplarze czasopisma o tematyce biblijnej „Galilea”. Koszt jednego egzemplarza to 9 zł. Zachęcamy do nabycia i czytania.
  2. W przyszłą niedzielę (25 kwietnia) Msza św. w języku kaszubskim w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu o godz. 14:00.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jan Macholl – lat 81, zam. ul. Abrahama

śp. Bożena Nierzwicka – lat 79, zam. ul. Sienkiewicza

śp. Ryszard Rosicki – lat 58, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Czesław Kabata – lat 59, zam. ul. Równa                           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…