III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna. Zachęcamy do czytania Pisma św., aby lepiej poznać Chrystusa i swoją wiarę. Z tyłu kościoła są wyłożone karteczki z cytatami Pisma św. – zachęcamy do pobrania i przeczytania tych fragmentów oraz ich rozważenia. Dzisiaj na plaży miejskiej w Gdyni w godzinach od 11:00 – 20:00 wydarzenie p.t. „Słowo na Plaży”. W programie: czytanie Pisma Świętego, taniec uwielbienia i koncerty ewangelizacyjne.
  2. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą kwestować wolontariusze hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”. Wesprzyjmy tę inicjatywę paliatywnej opieki nad chorymi. Także w przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło” w dolnym kościele.
  3. Adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicy wieczystej adoracji w poniedziałek (16 kwietnia) – o godz. 16:30. O godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.    Tego dnia wyrusza pielgrzymka z naszej parafii do Ziemi Świętej. Będziemy pamiętać o parafii w miejscach szczególnych naszej wiary i prosimy także o modlitwę.

W środę (18 kwietnia) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. W piątek (20 kwietnia) będziemy gościli na Mszy św. o godz. 18:00 kapłanów-salezjanów, którzy w tym roku obchodzą 25-lecie kapłaństwa. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  2. W przyszłą niedzielę (22 kwietnia) o godz. 14:00 w kościele św. Jana z Kęt Msza św. w języku kaszubskim.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.