IV Niedziela Wielkanocy

IV Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. O godz. 17:15 nabożeństwo „Via Lucis”. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie organizacyjne dla tych, którzy rozpoczynają 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Matce Bożej.
  2. W poniedziałek (26 kwietnia) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (27 kwietnia) po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej na plebanii.

W środę (28 kwietnia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W piątek (30 kwietnia) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko; o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników.

  1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Wraz z nią będziemy rozważać tajemnice życia Jezusa i przedstawiać Mu nasze prośby oraz polecać wszystkie sprawy naszej codzienności. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 przed figurą Matki Bożej z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. O godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny prowadzony przez poszczególne grupy działające przy parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym pięknym, maryjnym miesiącu.
  2. W sobotę (1 maja)I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem pierwszych sobót. Także po Mszy św. o godz. 8:00 wyruszy „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta.
  3. Dziękujemy parafialnej grupie Akcji Katolickiej, która obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia, za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania z relikwiami św. Jose Sanchez del Rio i życzymy im opieki Bożej Opatrzności, Rumskiej Wspomożycielki i sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB w dalszej działalności dla dobra Kościoła.
  4. Pragniemy poinformować parafian, że w przyszłym miesiącu dwaj nasi parafianie kl. Dominik Kruszyński i kl. Krystian Lipiński z salezjańskiego seminarium w Krakowie, otrzymają święcenia diakonatu. Módlmy się za nich, aby wytrwali na drodze powołania zakonnego i do stanu kapłańskiego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Alfons Wittbrodt – lat 77, zam. ul. Piłsudskiego

śp. Lech Ostrowski – lat 66, zam. ul. Matejki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…