IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz misji i misjonarzy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Marcin Nowicki – salezjanin z Debrzna. Rozkłady są umieszczone na plakatach, na stronach internetowych i znajdą się w Auxilium.

  1. W poniedziałek (15 marca) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ; o godz. 17:30 nowenna do św. Józefa.

We wtorek (16 marca) o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o godz. 17:30 nowenna do św. Józefa.

  1. W piątek (19 marca)uroczystość św. Józefa – patrona rodzin i Kościoła. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Będziemy prosili za przyczyną świętego o potrzebne łaski i ufną nadzieję, którą posiadał opiekun św. Rodziny.

Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Józef Deniziak, który od kilkunastu lat posługuje w naszej parafii, ale z racji wieku przebywa w Domu Zakonnym. W intencji solenizanta zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

Także w piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

  1. Wspólnota „Wojowników Maryi” pragnie zaprosić na 24-godzinne nabożeństwo rozważania Męki Pańskiej, które rozpocznie się w piątek (19 marca) o godz. 17 w dolnym kościele i zakończy się w sobotę (20 marca) o godz. 17. Każdy, kto pragnie głębiej przeżyć boleść Męki Chrystusa, jest zaproszony do wspólnoty modlitwy, ciszy i zamyślenia.
  2. Nasza parafia w 90-tą rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie wzbogaciła się o nową mozaikę Bożego Miłosierdzia (obok chrzcielnicy) wykonaną przez ks. Henryka Kaszyckiego w rumskiej pracowni. Jest to dar dobrodziejów, ofiarowany w pewnej intencji. Dziękujemy za ubogacenie naszego sanktuarium i mamy nadzieję, że bardziej otworzy to nas na zawierzenie Bożemu Miłosierdziu.
  3. W niedzielę (21 marca) w parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.
  4. W środę (17 marca) kancelaria czynna tylko od 16:00-17:30.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Artur Gronkiewicz – lat 46, zam. ul. Wileńska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…