IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś IV Niedziela W. Postu – o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Stankiewicz – marianin z Lichenia. Znajdźmy czas, aby dobrze duchowo przygotować się do przeżycia Misterium Paschalnego.
  3. W czwartek (31 marca) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko; o godz. 18:00 Msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników, a po Mszy św. spotkanie w salce.
  4. W piątek (1kwietnia) I Piątek. O godz. 8:30 i 17:30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. i Droga Krzyżowa dla dzieci; o godz. 19:00 – Msza św. i Droga Krzyżowa oraz spowiedź dla młodzieży. Jest to także obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Od godz. 8:00 – odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (2 kwietnia) – I Sobota. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie; także o godz. 8:30 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

  1. Od dzisiaj można składać do kosza z przodu kościoła dary dla potrzebujących z naszej parafii i uchodźców z Ukrainy przede wszystkim prosimy o opakowaną żywność i środki czystości. Jest także wyłożona puszka na jałmużnę wielkopostną. Prośba władz miasta odnośnie wsparcia uchodźców umieszczona jest na plakatach.
  2. Szkoły Salezjańskie w Kniewie przyjmują młodzież do klasy VII i VIII szkoły podstawowej z programem rozeznania zawodowego – szkoła posiada internat. Jest także możliwość uczenia się w Szkole Branżowej I stopnia – klasa wielozawodowa. Wszelkie informacje w sekretariacie szkoły oraz na plakatach.
  3. W przyszłą niedzielę (3 kwietnia) w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei na Pomorzu”, która jest wsparciem ośrodków hospicyjnych, będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na rzecz dalszego funkcjonowania hospicjów. Wesprzyjmy tę akcję.
  4. Organizujemy wyjście na film „Cud Guadalupe”, który przedstawia historię objawienia Matki Bożej w meksykańskim Guadalupe. Seans odbędzie się w czwartek (31 marca) o godz. 19.00 w Multikinie w Galerii Rumia. Cena biletu 13 zł. Zapisy w niedzielę (27 marca) po każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. a także na furcie Domu Zakonnego.
  5. Pragniemy poinformować, że rekolekcje dla młodzieży, które w dniach od 31 marca do 2 kwietnia będą transmitowane w Radiu Maryja, odbędą się w naszym Domu Zakonnym, a przeprowadzi je ks. Michał Mejer – salezjanin. Spotkania będą się odbywać od godz. 16:30 – 18:00 i 21:30 – 23:45. Zapraszamy do słuchania zwłaszcza ludzi młodych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Zdzisław Nadwodny – lat 96, zam. w Olsztynie

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…