IV Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła

  1. Dziś IV Niedziela zwykła w roku liturgicznym. W naszej parafii czcimy św. Jana Bosko – założyciela Rodziny Salezjańskiej. O godz. 17:30 nowenna do św. Jana Bosko. O godz. 19:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z artystami scen polskich przy żłóbku. Szczegóły na plakatach.
  2. W środę (31 stycznia)główna uroczystość św. Jana Bosko – mały odpust parafialny. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i główna Msza św. odpustowa o godz. 18:00 z orszakiem procesyjnym, poprzedzona nabożeństwem do św. Jana Bosko. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, parafian i sympatyków dzieła salezjańskiego.
  3. W czwartek (1 lutego) – wspomnienie zmarłych Salezjanów. Tego dnia są odprawiane tylko Msze św. za zmarłych księży, koadiutorów i kleryków w powołaniu salezjańskim.
  4. W piątek (2 lutego) – święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Tego dnia przypada I Piątek miesiąca , spowiedź na każdej Mszy św. Nie ma Mszy św. dla dzieci i młodzieży z racji trwających ferii. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy poprzez śluby zakonne poświęcili się na służbę Bogu i ludziom.
  5. W sobotę (3 lutego) – I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Od godz. 9:30 porady prawne w salce przy kancelarii. Przypominamy, że w każdą I sobotę miesiąca jest o godz. 7:30 jest odprawiana Msza św. w int. osób uzależnionych od różnego rodzaju nałogów i ich rodzin oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka działającej w ramach Ruchu Światło-Życie (oazy).
  6. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów z kl. III gimnazjum do bierzmowania odbędzie się 16 lutego (piątek) o godz. 19:00 w dolnym kościele. Rozpoczyna się także przygotowanie do kolejnego bierzmowania dla kl. II gimnazjum i VII szkoły podstawowej. Należy pobrać deklaracje w zakrystii i zgłosić się na spotkanie w niedzielę (25 lutego) po Mszy św. o godz. 9:30 w Oratorium, gdzie będą przyjmowane zgłoszenia i podane inne informacje.
  7. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy im dobrego i bogatego we wrażenia wypoczynku, by z nowym zapałem wrócić do zajęć.
  8. Inne ogłoszenia: Urząd Skarbowy prosi emerytów o zapoznanie się z informacjami na temat rozliczeń podatkowych za 2017r. Informacje szczegółowe na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
  9. Z tyłu kościoła wyłożony jest najnowszy numer :”Dobrych Nowin” – pisma ewangelizacyjnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Bogdan Ratajczak – lat 71, zam. Wejherowo

śp. Roman Jastrzembski – lat 76, zam. ul. Wybickiego

śp. Antonina Walko – lat 90, zam. ul. Dąbrowskiego

śp.  Zenobia Pierzgalska – lat 92, zam. ul. Matejki

śp.  Zofia Słonimska – lat 79, zam. ul. Żeromskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…