IX Niedziela Zwykła

IX Niedziela Zwykła

  1. Dziś IX niedziela zwykła w ciągu roku. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz działalności Oratorium. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
  2. W poniedziałek (4 czerwca) od godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji. Tego dnia przypada 18 rocz. śmierci ks. Wacława Dorabiały, który ostatnie lata życia spędził w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. We wtorek (5 czerwca) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 bezpłatne porady prawnika.
  4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza na plebanii.
  5. W środę (6 czerwca) o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe połączone ze stałą nowenną do MB Wspomożenia Wiernych.
  6. W przyszłą niedzielę (10 czerwca) o godz. 15:00 na Pl. Solidarności w Gdańsku rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza całe rodziny, do udziału w tym marszu w obronie podstawowych wartości chrześcijańskich i zamanifestowania wierności naszym zasadom moralnym.
  7. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.
  8. Inne ogłoszenia: Zespół Szkół Salezjańskich w Rumi oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych zapraszają 6 czerwca (środa) o godz. 11:00 do Stacji Kultura  na spotkanie dotyczące sytuacji dzieci w Syrii. Będzie można także wesprzeć inicjatywę pomocy dzieciom poprzez nabycie książki z pracami polskich dzieci.
  9. W dzisiejszą niedzielę odbierać zamówione zdjęcia i filmy z I Komunii św. w Oratorium w godzinach od 10:30 – 15:00.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Hanna Malek – lat 56, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Wanda Makuracka – lat 84 – mama ks. Stefana Makurackiego – dyrektora Szkół Salezjańskich

śp. Jan Arendt – lat 77, zam. ul. Marynarska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…