Niedziela Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia

 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia w górnym kościele.
  2. W przyszłą niedzielę (5 maja) będziemy gościli w naszej parafii ss. Katarzynki, które prowadzą na Mazurach dom dla dziewcząt wychodzących z różnego rodzaju uzależnień. Siostry przedstawią swoja pracę i będą zbierać do puszek datki na prowadzenie takiego domu. Wesprzyjmy tę akcję.
  3. W poniedziałek (29 kwietnia)uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej diecezji – przeniesiona w związku z oktawą Wielkanocy. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (30 kwietnia) wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko.

  1. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Przez cały miesiąc o godz. 17:30 nabożeństwa majowe; w soboty o godz. 8:00. Także przez cały maj o godz. 21:00 Apele Maryjne przygotowywane przez poszczególne grupy działające przy naszej parafii, poprzedzone nabożeństwem majowym o godz. 20:45. Dla dzieci nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku (w dni zajęć szkolnych) przy grocie MB z Lourdes o godz. 17:00. Rozpoczęcie od 6 maja.
  2. W piątek (3 maja)uroczystość NMP Królowej Polski – patronki naszej ojczyzny. Msze św. według rozkładu niedzielnego. O godz. 9:30 Msza św. w int. Ojczyzny z udziałem władz i pocztów sztandarowych. Po Mszy św. wymarsz pod pomnik na ul. Wybickiego.
  3. W czwartek (2 maja) – I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe z modlitwą o nowe powołania. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W sobotę (4 maja) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem pierwszo-sobotnim.

Także w sobotę (4 maja) zapraszamy na kolejny „Męski Różaniec” ulicami Rumi na godz. 16:30. Początek i koniec przy naszym sanktuarium.

  1. Inne ogłoszenie: Polskie Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego zaprasza chorych na spotkanie w Rumi w każdy piątek o godz. 9:00 do „Stacji Kultura”.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Grażyna Gdaniec – lat 57, zam. ul. Przemysłowa

śp. Beata Baboszyn – lat 50, zam. w Gdyni

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…