Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – pamiętajmy o postawie miłosierdzia zwłaszcza w obecnym czasie. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnego Caritas. O godz. 21:00 Apel Maryjny.
  2. W poniedziałek (25 kwietnia) – święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (26 kwietnia)uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, naszej diecezji oraz naszej salezjańskiej inspektorii. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00.

Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Wojciech Lipowicz – opiekun Odnowy w Duchu Świętym. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

Także we wtorek po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

  1. W sobotę (30 kwietnia) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do Świętego, o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników.
  2. Nasz parafianin Łukasz Franus, syn Janusza, rocznik 1991, ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia prezbiteratu. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym urząd parafialny lub rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w modlitwach Bogu.
  3. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na treningi piłki nożnej pod okiem trenera w ramach działalności naszego oratorium. Szczegóły na plakatach.

Rozpoczęcie zajęć 4 maja (środa) o godz. 18.00 na naszym boisku – Don Bosco Arena.

  1. Podobnie jak w ubiegłym roku 28 kwietnia (czwartek) rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez serce Maryi. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu – w niedziele po Mszy św. o godz. 18:00, a przez pozostałe dni można przygotowywać się w domach na podstawie książki „Oddanie 33”. Wszelkie informacje szczegółowe na plakatach i na stronach internetowych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

+ Ryszard Warczak l. 80, ul. 3 Maja

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…