Niedziela Najświętszej Trójcy

Niedziela Najświętszej Trójcy

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele Katechezy Zwiastowania. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na spłacenie prac wykonanych w kościele.

Z dniem 3 czerwca ks. Arcybiskup odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej i przypomina, że w niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy  Świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

W związku z tym zapraszamy do czynnego uczestnictwa w nabożeństwach w kościele, gdzie należy tylko nosić maseczki, nie obowiązuje już limit osób. Spowiedź wielkanocna będzie trwała do uroczystości św. Piotra i Pawła tj. do 29 czerwca.

Już dziś także możemy poinformować, że nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania 23 czerwca (wtorek) na Mszy św. o godz. 18:00.

  1. W sobotę (13 czerwca) kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość odbędzie się o godz. 9:30 i 11:30. Ogarnijmy te dzieci naszymi modlitwami, aby Chrystus ukryty w eucharystii był ich przyjacielem przez całe życie. Spowiedź dla dzieci w piątek (12 czerwca) o godz. 19:00 w górnym kościele.
  2. We wtorek (9 czerwca) o godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.
  3. W czwartek (11 czerwca) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W naszym kościele Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (równocześnie w górnym i dolnym kościele) oraz o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna dokoła kościoła z orszakiem procesyjnym – prosimy o ustawienie się wokoło kościoła, zachowując odpowiedni dystans. Po procesji zostanie wystawiony w kościele Najśw. Sakrament do adoracji. Skoro Jezus eucharystyczny nie może nawiedzić naszej parafii idąc ulicami miasta, odwiedźmy Go w kościele i poprzez adorację oddajmy Mu cześć. Adoracji będą przewodziły grupy parafialne, ale zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Adoracja będzie trwała do godz. 17:30 i zakończy ją nabożeństwo czerwcowe.

Przez cały tydzień, do uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa włącznie, procesja eucharystyczna dokoła kościoła na zakończenie Mszy św. wieczornej.

W piątek (12 czerwca) – dyspensa ks. Arcybiskupa od zachowania postu.

  1. W sobotę (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy oraz MB Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej i procesji nabożeństwo fatimskie.

Tego dnia przypada 33 rocz. śmierci ks. Stanisława Ormińskiego – wybitnego muzyka i kompozytora, który wiele lat pracował w naszej parafii i jest pochowany w kwaterze salezjańskiej na cmentarzu komunalnym. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. Także w sobotę (13 czerwca) w Bydgoszczy obejmie urząd inspektora inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile ks. Tadeusz Itrych – nowo obrany przełożony naszej salezjańskiej prowincji. Uda się na tę uroczystość delegacja z naszej parafii. Nowemu inspektorowi życzymy wielu darów Ducha Świętego w prowadzeniu salezjańskiego dzieła.
  2. Na terenie naszej parafii otwarto dzieło pomocy dla osób potrzebujących (łaźnia) pod nazwą „Boża Przystań”. W związku z tym organizatorzy zwracają się z prośbą o włączenie się osób chętnych do pomocy w prowadzeniu tego dzieła na zasadzie wolontariatu. Osoby odpowiedzialne udzielą wszelkich informacji. Kontakt można nawiązać poprzez kancelarię lub furtę Domu Zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Ryszard Tomaszewski – lat 73, zam. ul. Warszawska

śp. Krystyna Lachowicz – lat 85, zam. w Gdyni

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…