Niedziela Zmartwychwstania

Niedziela Zmartwychwstania

 

Drodzy Parafianie i Goście

            W doświadczeniach dnia codziennego poranek zmartwychwstania przynosi nadzieję, że Chrystus jest zwycięzcą grzechu i śmierci a każdy kto podąża za Nim nie dozna zawodu. Napełnieni mocą Zmartwychwstałego idźmy w naszą codzienność, budując cywilizację miłości, która przemienia zło siłą dobra. Bądźmy apostołami miłosierdzia, by każdy człowiek nie czuł się odrzucony, ale widział w nas dzieci dobrego Boga.

            Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania – życzą duszpasterze salezjanie.

 

  1. Przeżywamy radość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jeszcze dzisiaj o godz. 9:30; 10:00; 11:00; 12:30; 18:00. O godz. 17:30 nowenna do Bożego Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie. Przez cały tydzień uroczysta Oktawa Wielkanocna – nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. W poniedziałek (18 kwietnia)Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Świąt. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Taca będzie zbierana na uczelnie katolickie.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świątynię na uroczystości paschalne, wykonali grób i ciemnicę. Także tym, którzy włączyli się w liturgię Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.
  4. W sobotę (23 kwietnia) o godz. 9:00 i 10:30 pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Z racji spowiedzi kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
  5. Przyszła niedziela (24 kwietnia) – to Niedziela Miłosierdzia – także wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. O godz. 11:00 orszak procesyjny.  Jest to również dzień zbiórki do puszek na rzecz działalności diecezjalnego Caritas, który wspiera ubogich i potrzebujących.
  6. W naszej parafii w piątek (22 kwietnia) odbędzie się spotkanie modlitewne „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” w ramach wielkiej nowenny za naszą ojczyznę. Początek o godz. 21:00; o godz. 24:00 Eucharystia, zakończenie o godz. 5:00 w sobotę. Szczegóły na plakacie w gablotkach.
  7. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na treningi piłki nożnej pod okiem trenera w ramach działalności naszego oratorium. Szczegóły na plakatach.

Rozpoczęcie zajęć 4 maja (środa) o godz. 18.00 na naszym boisku – Don Bosco Arena.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Stanisław Krause – lat 87, zam. ul. Równa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…