Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Jest to zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz migrantów.
  2. W poniedziałek (22 listopada) wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wspomnijmy w naszych modlitwach o chórze parafialnym, orkiestrze, scholi dziecięcej i panu organiście.
  3. W środę (24 listopada) wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny poprowadzony przez Chór „Lira”. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy również młodzież w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy św. spotkanie.
  4. W przyszłą niedzielę (28 listopada) rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do godnego przeżycia Bożego Narodzenia. Już od przyszłej niedzieli będzie można nabyć z tyłu kościoła po każdej Mszy św. pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej racji zasilą fundusz utrzymania naszego sanktuarium. Opłatki będą także dostępne w zakrystii i na furcie Domu Zakonnego. Młodzież z Oratorium w przyszłą niedzielę (28 listopada) będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, aby wspomóc działalność naszego Oratorium.

Można będzie również nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

  1. W tym roku wizyta duszpasterska (tzw. kolęda) będzie miała następujący przebieg: księża odwiedzą mieszkania na zaproszenie – kartki z nazwiskiem i adresem (wzory są rozłożone do pobrania na stolikach z tyłu kościoła) prosimy wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła. Można również zgłosić chęć przyjęcia księdza poprzez pocztę e-mailową: koleda2022@interia.pl Termin zgłoszenia upływa z dniem 15 grudnia br.  Po otrzymaniu zgłoszeń będzie ustalony harmonogram wizyt.

Dla tych, którzy nie zdecydują się zaprosić kapłana, będą się odbywały nabożeństwa kolędowe, codziennie o godz. 19.00 a w soboty o godz. 16.00  (podobnie jak to było w ubiegłym roku).

  1. W związku z zaistniałą sytuacją w naszej ojczyźnie bardzo potrzebna jest modlitwa za nasz kraj i jej mieszkańców. Dlatego zapraszamy codziennie od poniedziałku (22 listopada) do wtorku (30 listopada) po Mszy św. wieczornej na modlitewną nowennę z patronem Polski św. Andrzejem Bobolą. Niech siła modlitwy pomoże przezwyciężyć wszelkie podziały i umocni wiarę naszego narodu.
  2. Komunia Małżeństw zaprasza na kolejne spotkanie dla małżonków w piątek (26 listopada) o godz. 19:30 w salce przy kancelarii oraz w Internecie (on-line). Temat spotkania: „Miłość nie unosi się gniewem…”

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Bożena Hebel – lat 65, zam. ul. Roszczynialskiego

śp. Małgorzata Kowalczyk – lat 78, zam. ul. Objazdowa

śp. Wronkowska Maria – lat 82, zam. ul. Warszawska

śp. Franciszek Golla – lat 82, zam. w Wejherowie                  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…