V Niedziela W. Postu

V Niedziela W. Postu

 

  1. Dziś V Niedziela W. Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed kościołem wolontariusze z hospicjum będą kwestować do puszek na rzecz dalszej działalności w ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”. Wesprzyjmy tę akcję w duchu miłosierdzia dla chorych. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć palemki przed kościołem rozprowadzane przez Salezjanów Współpracowników. Dochód zostanie przeznaczony dla potrzebującej młodzieży.
  2. Rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi o. Janusz Bialucha – marianin z Lichenia. Program jest wywieszony na tablicach, umieszczony w Auxilium i na naszych stronach internetowych. Prośmy o dary Ducha Świętego dla o. Rekolekcjonisty w przekazie Bożego Słowa. Taca zbierana od poniedziałku do środy jest przeznaczona jako wynagrodzenie dla o. Rekolekcjonisty za trud przekazu Bożego orędzia. We wtorek zapraszamy na godz. 9:00 w sposób szczególny naszych chorych, gdyż będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych – pomóżmy dotrzeć im do kościoła.
  3. W piątek (12 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18:00 wyruszy z naszego sanktuarium do kościoła Podwyższenia Krzyża Św. Między-parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kroczenia za Chrystusowym krzyżem, aby wypraszać potrzebne łaski i przepraszać za nasze przewinienia. Niech będzie to nasze wyznanie wiary w tych szczególnych czasach. Zabierzmy ze sobą znicze.
  4. Jeszcze dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w dolnym kościele odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Jest to w formie teatralnej półtora godzinne przedstawienie historii naszego odkupienia. Zobaczymy Ogród Oliwny, sąd Piłata, Drogę Krzyżową oraz śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Zapraszamy wszystkich – zarówno starszych, jak i młodszych – do wspólnego przeżywania tego pasyjnego nabożeństwa.
  5. W przyszłą niedzielę (14 kwietnia) zapraszamy wszystkich mężczyzn bez względu na wiek, na I Pielgrzymkowy Męski Różaniec w Rumi. Ruszamy spod naszego sanktuarium o godz. 16:00, aby przejść ulicami: Dąbrowskiego, Starowiejską, Dębogórską, Gdańską i Dąbrowskiego do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę (14 kwietnia) o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim w naszym kościele (górny k-ł).
  7. Inne ogłoszenia: Zarząd SM „Janowo” zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni, które odbędzie się 9,10 i 11 kwietnia. Początek o godz. 18:00 w Domu Kultury „Janowo”.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Łucja Nastały – lat 91, zam. ul. Wybickiego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…