V Niedziela Wielkanocy

V Niedziela Wielkanocy

 

1.         Dziś V Niedziela Wielkanocy – o godz. 17:30 nabożeństwo majowe powiązane z nowenną; o godz. 20:45 nabożeństwo i Apel Maryjny. Na Mszy św. o godz. 10:30 w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Otoczmy dzieci naszymi modlitwami, aby z radością przyjmowały Chrystusa eucharystycznego przez całe swoje życie. Przez cały tydzień (do piątku) dzieci uczestniczą w nabożeństwach majowych o godz. 17:30 i Mszach św. o godz. 18:00. Dzisiaj o godz. 12:00 w dolnym kościele Msza św. dla grupy „Wiara i Światło”. O godz. 16:00 katecheza przy „kawie i pączku” w Oratorium.  Także dzisiaj o godz. 14:30 przy bulwarze nadmorskim w Gdyni odbędzie się piąta edycja “Słowa na plaży”. Wydarzenie związane jest z XI Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym, w ramach którego odbył się III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Do czytania Słowa Bożego zapraszani są członkowie różnych grup działających w Kościele oraz goście. W tym roku będą czytane fragmenty Ewangelii według Św. Jana a między czytaniami będą koncerty muzyczne i taniec uwielbienia Boga. Zapraszamy całe rodziny.

  1. W piątek (24 maja)uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych – główny odpust naszej parafii. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Tego dnia kazania będzie głosił ks. Wojciech Sokołowski – marianin – kustosz sanktuarium Matki Pokoju ze Stoczka Klasztornego na Warmii, gdzie był więziony kard. St. Wyszyński. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce połączony z nabożeństwem majowym. O godz. 20:45 nabożeństwo majowe, następnie Apel, po którym procesja z figurą Matki Bożej ulicami parafii. Zapraszamy wszystkich do uczczenia naszej Wspomożycielki.
  2. W przyszłą niedzielę (26 maja) na Mszy św. o godz. 12:30 rocznica I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w sobotę (25 maja) o godz. 10:00.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 20:00 w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Lira” i młodych artystów z Rumi. Zapraszamy.

  1. W sobotę (25 maja) w Lądzie nad Wartą 3 diakonów salezjańskich przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby wytrwali na drodze powołania.
  2. Jak co roku organizowany jest wyjazd młodzieży na Lednicę (opiekunką grupy jest s. Marzena – salezjanka). Zapisy razem z wpłatą 90 zł od poniedziałku do piątku na Furcie Domu Zakonnego (plebania) od 8.00 do 15.00. Wyjazd na Lednicę odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 4.30, natomiast powrót 2 czerwca ok. godz. 6.00. Cena obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz pakiet lednicki. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica. Zapraszamy.
  3. Siostry Katarzynki dziękują parafianom za okazany dar serca i zapewniają o swojej modlitwie za wszystkich dobrodziejów.
  4. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar Stulecia” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegóły na plakatach, w Internecie i w mediach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jerzy Krzok – lat 52, zam. ul. Suwalska                         

śp. Henryk Żbik – lat 90,  zam. ul Chrobrego (pogrzeb w poniedziałek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…