V Niedziela Wielkanocy

V Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocy. O godz. 17:15 nabożeństwo „Via Lucis”, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny.

W przyszłą niedzielę (9 maja) taca na dalsze prace w kościele zwłaszcza na odnowienie sanitariatów w dolnym kościele. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia i modlitwy.

  1. W poniedziałek (3 maja)uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przez wstawiennictwo naszej Królowej będziemy polecać wszystkie sprawy ojczyzny, naszych rodzin i naszej parafii.

We wtorek (4 maja) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę ( 5 maja ) – na placówkach salezjańskich obchodzimy święto św. Dominika Sawio. Polecajmy przez jego wstawiennictwo nasze dzieci i młodzież.

W czwartek (6 maja)święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; jest to zarazem I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. różaniec w int. osób powołanych (kapłanów, osób konsekrowanych). Od godz. 22:00 – 24:00 adoracja animowana przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (7 maja)I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa; od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. i nabożeństwo majowe dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (8 maja)uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski. Będziemy prosić za wstawiennictwem tego Świętego o jedność i zgodę w naszej ojczyźnie.

  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 przed figurą Matki Bożej z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. O godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny prowadzony przez poszczególne grupy działające przy parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym pięknym, maryjnym miesiącu.
  2. W przyszłą niedzielę (9 maja) przypada 17 rocz. śmierci ks. Władysława Fidurskiego, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Teresa Witczak – lat 67, zam. ul. Poznańska

śp. Piotr Elwart – lat 71, zam. ul. Żeromskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…