V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś V Niedziela Zwykła. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie.
  2. W środę (10 lutego) swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Żurawski – długoletni duszpasterz w tej parafii. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Otoczmy go naszymi modlitwami.
  3. We wtorek (9 lutego) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (10 lutego) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W czwartek (11 lutego) – wspomnienie NMP z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. O godz. 10:00 Msza św. w int. chorych i dźwigających krzyż cierpienia z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.

W piątek (12 lutego) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.

  1. Chcąc dobrze przygotować się duchowo na czas Wielkiego Postu pragniemy zaproponować spotkanie z figurą MB Różańcowej z sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem. Figura ta pielgrzymuje po Polsce i będziemy ją gościli w naszej parafii. Celem tej pielgrzymki jest rozwój nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi, podkreślenie roli Eucharystii w naszym życiu i budowanie dobrych więzi międzyludzkich.

W piątek (12 lutego) o godz. 18:00 Msza św. z wprowadzeniem figury. Po Mszy św. różaniec i świadectwo. Przez całą sobotę (13 lutego) od godz. 8:30 do 17:30 całodzienna adoracja w górnym kościele. Zapraszamy poszczególne grupy i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.  W niedzielę (14 lutego) figura będzie nam towarzyszyła na każdej Mszy św. do południa. Organizatorami tego spotkania są członkowie „Męskiego Różańca” i „Wojownicy Maryi”.

  1. W poniedziałek (8 lutego) o godz. 18:30 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. Msza św. w int ojczyzny i polskich rodzin. Informacje szczegółowe na plakacie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Ryszard Kotecki – lat 79, zam. ul. Torowa

śp. Czesława Dawczyk – lat 93, zam. w Gdyni

śp. Teresa Puczydłowska –  lat 68, zam. ul Poznańska

śp. Tomasz Jurkiewicz – lat 64, zam. ul Równa (pogrzeb w poniedziałek o g.14.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…