VI Niedziela Wielkanocy

VI Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy. O godz. 17:15 Droga Światła; o godz. 17:30 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Wspomożycielki. O godz. 20:30 różaniec w int. ustania epidemii oraz nabożeństwo majowe zakończone Apelem.

Od tej niedzieli zgodnie z zarządzeniem rządu w górnym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 150 osób, zaś w dolnym 60 osób z zachowaniem odpowiednich przepisów odległości między osobami.

  1. W przyszłą niedzielę (24 maja) przypada uroczystość MB Wspomożenia Wiernych – nasz doroczny odpust parafialny. Przygotowujemy się do niego poprzez codzienną nowennę. W dniu odpustu kazania będzie głosił ks. Maciej Sarbinowski – salezjanin z Lądu. Suma odpustowa o godz. 11:00. Niestety z racji epidemii nie będzie procesji z figurą Wspomożycielki.
  2. W poniedziałek (18 maja) przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II naszego rodaka na Stolicy Piotrowej. Dziękując Bogu za jego życie, powołanie i pełnioną misję w Kościele, prośmy za przyczyną świętego za naszą Ojczyznę, by nadal była wierna Bogu, Kościołowi i Ewangelii.

O godz. 17:00 różaniec w 100. rocz. urodzin św. Jana Pawła II poprowadzony przez Żywy Różaniec.

  1. W czwartek (21 maja) zapraszamy rodziców dzieci komunijnych, które przyjmą I Komunię św. w czerwcu, na spotkanie organizacyjne do dolnego kościoła na godz. 18:30.
  2. W piątek (22 maja) rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i będzie ona powiązana z nabożeństwem majowym.
  3. W niedzielę (24 maja) na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. Dzieci, które pragną w tej uroczystości uczestniczyć, prosimy o wcześniejsze wyspowiadanie się w ciągu tygodnia w czasie Mszy św..

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Piotr Baranowski – lat 82, zam. ul. Torowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…