VI Niedziela Zwykłą

VI Niedziela Zwykłą

 

  1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie.

W naszym sanktuarium gościmy do godzin południowych figurę MB Różańcowej i przypominamy orędzie fatimskie, które nadal jest aktualne.

Z okazji Roku św. Józefa i Roku Rodziny pragniemy zaproponować dla głębszego przeżywania Wielkiego Postu kalendarz “Jesteś powołany do lepszego życia”, zawierający krótkie zadania na każdy dzień tego pięknego czasu nawrócenia. W kalendarze można już dzisiaj zaopatrzyć się z tyłu Kościoła u ministrantów, za dowolną ofiarę na pokrycie kosztów ich wydrukowania.

  1. W poniedziałek (15 lutego) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (16 lutego) o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

  1. W środę (17 lutego)Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post – czas nawrócenia i godnego przygotowania się na wielkie wydarzenia zbawcze. W naszym kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00; 16:30; 18:00; 20:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Także kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
  2. Wielki Post to także nabożeństwa pokutne, które ukierunkowują nas na dobre przeżycie wielkich misteriów naszej wiary. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o godz. 8:30 i 17:30 dla wszystkich; o godz. 16:30 dla dzieci; o godz. 19:00 dla młodzieży. W niedziele W. Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 21-24 marca i wygłosi je ks. Marcin Nowicki – salezjanin z Debrzna.

  1. W przyszłą niedzielę (21 lutego) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.
  2. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się Charytatywny Kiermasz Ciast, aby wspomóc leczenie chorej Laury. Szczegóły tej akcji na planszach na tablicach. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Irena Zych – lat 77, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Lucyna Radtke – lat 80, zam. ul. Wybickiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…