XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XII niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Przed kościołem młodzież kwestuje na rzecz wyjazdu na Światowe Spotkania Młodych w Lizbonie. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

Od dnia dzisiejszego przestaje obowiązywać dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i świątecznej, która była wprowadzona w związku z pandemią Covid-19. Zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. w swoim kościele parafialnym.

  1. W czwartek (24 czerwca)uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Jest to także wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. O godz. 21:00 Apel Maryjny prowadzony przez grupę modlitewną ADMA.

Tego dnia na wieczornej Mszy św. zakończenie kolejnego roku formacyjnego ministrantów. Zapraszamy ministrantów i ich rodziców.

  1. W niedzielę (27 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 swoje śluby wieczyste złoży czterech młodych salezjanów. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami, aby nadal kroczyli drogą powołania zakonnego w duchu św. Jana Bosko.
  2. Także w przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi nasz kościelny – salezjanin, brat zakonny – koadiutor Władysław Rogowski. Uczcimy go na Mszy w poniedziałek (28 czerwca) św. o godz. 18:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W poniedziałek (21 czerwca) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (22 czerwca) po wieczornej Mszy św. Rada Duszpastersko-Wychowawcza na plebanii.

W sobotę (26 czerwca) o godz. 15:00 spotkanie grupy „Królowa Pokoju”.

  1. Pragniemy dzisiaj także podziękować dobrodziejom, którzy ofiarowali naszemu kościołowi bezdotykowe urządzenia na wodę święconą i do dezynfekcji rąk. Bóg zapłać.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Maria Górska – lat 86, zam. ul. 3 Maja

śp. Bogdan Sirocki – lat 60, zam. ul. Starowiejska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…