XII Niedziela Zwykła

XII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna. Na Mszy św. o godz. 11:00 swój urząd proboszcza obejmie ks. Rafał Burnicki. Życzymy mu wielu darów Ducha Świętego i opieki Wspomożycielki w prowadzeniu naszej wspólnoty.
  2. W przyszłą niedzielę (26 czerwca) na Mszy św. o godz. 18:00 pożegnamy ks. Piotr Pączkowskiego, który odchodzi, aby objąć stanowisko proboszcza i dyrektora w parafii św. Marka w Bydgoszczy. Dziękujemy mu za ten czas posługi w naszej parafii i życzymy opieki Wspomożycielki w dalszym posługiwaniu.
  3. We wtorek (21 czerwca) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  4. W czwartek (23 czerwca)uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek (24 czerwca)uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych). Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Na Mszy św. o godz. 18:00 swoja Mszę św. prymicyjną odprawi wyświęcony w naszym sanktuarium na kapłana ks. Grzegorz Chmieliński – salezjanin. Otoczmy go naszymi modlitwami. O godz. 21:00 Apel Maryjny animowany przez chór „Lira”.

W sobotę (25 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

  1. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do sanktuariów na Podlasiu w dniach 29.09 – 02.10 br. Informacje i zapisy u ks. Jacka.
  2. W sobotę (25 czerwca) rozpoczynają się wakacje – czas odpoczynku i nabierania sił do nowych zadań. Nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach.

Od 27 czerwca do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny rozkład pracy kancelarii.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Wanda Żbik – lat 85, zam. ul. Chrobrego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…