XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Od przyszłej niedzieli zaczyna obowiązywać wakacyjny rozkład Mszy św. niedzielnych i godziny otwarcia kancelarii.
  2. We wtorek (29 czerwca)uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. Taca jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. Po Mszy św. wieczornej corocznym zwyczajem poświęcenie pojazdów przed kościołem.

Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Piotr Pączkowski – katecheta i kierownik Oratorium. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

  1. W poniedziałek (28 czerwca) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Na Mszy św. wieczornej modlimy się w int. naszego kościelnego koadiutora Władysława Rogowskiego.

W środę (30 czerwca) o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Jest to także wspomnienie św. Jana Bosko i na Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w int. Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

W czwartek (1 lipca) – I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 22:00 – 24:00 czuwanie modlitewne animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (2 lipca) – I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź na każdej Mszy św.

W sobotę (3 lipca) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. Po Mszy św. o godz. 8:00 wyruszy „Męski Różaniec” ulicami miasta, na który organizatorzy w czasie wakacji zapraszają całe rodziny.

  1. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży. Nie zapominajmy o tym, aby nie zabrakło w czasie wakacyjnych wędrówek spotkania z Bogiem. Niech odpoczynek pomoże odnowić siły fizyczne i duchowe.
  2. W przyszłą niedzielę (4 lipca) przypada 26 rocz. śmierci koadiutora – brata zakonnego Antoniego Pytla. Za zmarłego salezjanina zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. Już dziś pragniemy poinformować, że planowana jest pielgrzymka do Swarzewa w dniach 4 i 5 września. Szczegółowe informacje zostaną podane w miesiącu sierpniu.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Bronisław Glica – lat 84, zam. ul. Torowa

śp. Edmund Kuligowski – lat 91, zam. ul. Objazdowa

śp. Ewa Orłowska – lat 65, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Zofia Sirocka – lat 84, zam. ul. Starowiejska

śp. Roman Haftka – lat 61, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…