XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18:00 pożegnamy ks. Andrzeja Mimiera, który po 8 latach pracy w Rumi przechodzi na inną placówkę. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

  1. W poniedziałek (22 lipca) – wspomnienie św. Marii Magdaleny – o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji. Tego dnia kancelaria nieczynna po południu.

W środę (24 lipca) – wspomnienie św. Kingi i zarazem wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce. O godz. 21:00 Apel Maryjny przygotowany przez Odnowę w Duchu Świętym.

W czwartek (25 lipca) – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów przed kościołem.

  1. W czwartek przypada także 21 rocz. śmierci ks. Mariana Jutkiewicza zmarłego w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. W środę (24 lipca) w ramach Letnich Koncertów Organowych o godz. 19:00 wystąpi Gail Archer z USA. Zapraszamy.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Urszula Zelewska – lat 77, zam. ul. Krakowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…