XVII Niedziela Zwykła

XVII Niedziela Zwykła

 

 

  1. Dziś XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uczelni katolickich.

  1. W poniedziałek (29 lipca) – wspomnienie św. Marty – o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

W środę (31 lipca) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki połączona z nabożeństwem do św. Jana Bosko z racji ostatniego dnia miesiąca. Po Mszach św. ucałowanie relikwii Świętego.

W czwartek (1 sierpnia)I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to także 75 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali życie za ojczyznę i wolność.

W piątek (2 sierpnia)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 i 17:30 nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź na każdej Mszy św. Tego dnia można uzyskać odpust „Porcjunkuli” związany z Matką Bożą Anielską. Przy spełnieniu zwykłych warunków tzn. stan łaski uświęcającej; komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Św. „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i nawiedzenie kościoła parafialnego lub katedralnego można uzyskać tego dnia odpust.

W sobotę (3 sierpnia)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie.

Także w  sobotę zapraszamy na kolejny Męski Różaniec ulicami Rumi. O 7.30 Msza święta w naszym kościele i po niej Różaniec.

  1. W środę (31 lipca) w ramach Letnich Koncertów Organowych o godz. 19:00 wystąpi Filip Woźniak. Zapraszamy.
  2. Inne ogłoszenia: W ramach obchodów 75 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie 1 sierpnia o godz. 18:00 odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny w kościele bł. Edmunda Bojanowskiego. Przed Mszą św. o godz. 17:00 złożenie kwiatów przed pomnikiem Armii Krajowej.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

w wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Urszula Wyczółkowska – lat 81, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Lidia Staniec – lat 58, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Irena Walentowska – lat 75, zam. ul. Derdowskiego

śp. Eugeniusz Lademann – lat 76, zam. ul. Morska (pogrzeb w tygodniu)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…