XX Niedziela Zwykła

XX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Bejrutu organizowaną przez Caritas.
  2. W związku z przejściem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, papież Franciszek ustanowił od dnia 13 sierpnia 2020 r. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Biskup Jezierski zarządza nadal diecezją elbląską. Archidiecezją gdańską będzie kierował do czasu ustanowienia przez Stolicę Apostolską nowego arcybiskupa metropolity gdańskiego.
  3. W poniedziałek (17 sierpnia) – wspomnienie św. Jacka. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

W środę (19 sierpnia) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W czwartek (20 sierpnia) – wspomnienie św. Bernarda; w piątek (21 sierpnia) – św. Piusa X papieża; w sobotę (22 sierpnia)NMP Królowej.
  2. W czwartek (20 sierpnia) przypada 3 rocz. śmierci byłego proboszcza naszej parafii ks. Janusza Zdolskiego. Natomiast w sobotę (22 sierpnia) przypada 3 rocz. śmierci ks. Stefana Kielińskiego, który pracował w naszej parafii i pochowany jest w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach w naszej modlitwie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Stefania Lubowiecka – lat 94, zam. ul. Wileńska

śp. Roman Markowicz – lat 83, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Tadeusz Białożyt – lat 88, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…