XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kl. Wiktora Ławnickiego – salezjanina, który rozpoczyna swoją, roczną praktykę duszpastersko-wychowawczą zwaną asystencją. Życzymy mu, aby ten rok był czasem dobrej formacji i zdobywania nowych doświadczeń pod opieką rumskiej Wspomożycielki.

  1. W poniedziałek (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja Apostoła – wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.
  2. W środę (26 sierpnia)uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10.00 i 18:00. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki, o godz. 21:00 Apel Maryjny przygotowany przez grupę Intronizacji.
  3. W związku z panującym nadal stanem pandemii i obostrzeniami zalecanymi przez władze, zachęcamy naszych parafian w tym roku do rodzinnego lub indywidualnego pielgrzymowania do MB Swarzewskiej 5 i 6 września (sobota-niedziela). Szczegółowy program odpustu w Sanktuarium Maryjnym Królowej Polskiego Morza znajduje się na plakatach.
  4. Dziękujemy za wsparcie akcji pomocy dla ofiar w Bejrucie. Zebraliśmy do puszek ponad 4 tys. złotych, które przekazaliśmy diecezjalnemu Caritas. Bóg zapłać za ten dar serca.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Janina Sawicka – lat 99, zam. ul. Starowiejska

śp. Florian Pawłowski – lat 79, zam. ul. Krakowska

śp. Elidia Budnik – lat 92, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…