XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Dziś także 80 rocz. wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie walcząc w obronie ojczyzny. O godz. 18:00 Msza św. w int. Ojczyzny w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu.

W przyszłą niedzielę (8 września)  taca będzie przeznaczona na renowację prezbiterium. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 poświecenie tornistrów pierwszoklasistów. Od dzisiaj można pobierać deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii w 2020 r. w III niedzielę maja.

  1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszej parafii uroczyste rozpoczęcie w I Piątek miesiąca (6 września). Msza św. dla dzieci o godz. 16:30 poprzedzona spowiedzią św.; Msza św. dla młodzieży wraz ze spowiedzią o godz. 19:00 – zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  2. W poniedziałek (2 września) swoje imieniny obchodzą ks. Stefan Metrycki i ks. Stefan Makuracki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.
  3. We wtorek (3 września) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Po Mszy św. spotkanie Salezjanów Współpracowników w salce nr 9 w dolnym kościele. Tego dnia nie ma porad prawnych.

W środę (4 września) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W czwartek (5 września)I Czwartek. O godz. 17:30 Godzina Święta; o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Jest to bowiem uroczyste rozpoczęcie nowego roku formacyjnego LSO. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem w Oratorium. Na to spotkanie zapraszamy także chłopców po III klasie, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci.

W piątek (6 września)I Piątek. O godz. 8:00 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (7 września)I Sobota. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie.

  1. W sobotę (7 września) po Mszy św. o godz. 6:00 wyruszy już po raz kolejny nasza pielgrzymka do Matki Bożej Królowej Morza w Swarzewie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania – zwłaszcza ludzi młodych także mężczyzn, którzy uczestniczą w I soboty miesiąca w „Męskim Różańcu”. Pielgrzymów przywitamy w niedzielę ok. godz. 18:00.
  2. Akcja Katolicka zachęca do obejrzenia wystawy pt. „Błogosławieni Kościoła Gdańskiego – Bogu i Ojczyźnie”. Wystawa prezentuje życie i działalność Błogosławionych – Męczenników II Wojny Światowej, którzy z pełnym poświęceniem pracowali dla Kościoła i Narodu przed wybuchem wojny na terenach /obecnej/ Archidiecezji Gdańskiej. Są Patronami Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Elżbieta Głombiewska – lat 93, zam. ul. Dąbrowskiego    

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…