XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Od przyszłej niedzieli powracamy do rozkładu całorocznego Mszy św. niedzielnych, również kancelaria parafialna od poniedziałku (30 sierpnia) czynna według rozkładu rocznego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Afganistanu w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Solidarność z Afgańczykami”.
  2. W czwartek (2 września) swoje imieniny obchodzą ks. Stefan Metrycki i ks. Stefan Makuracki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  3. W poniedziałek (30 sierpnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (31 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko, o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników, po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia w salce.

W środę (1 września) – przypada 82 rocz. wybuchu II Wojny Światowej. Ogarnijmy modlitwami wszystkich tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w wyniku wszelkich działań wojennych.

  1. W czwartek (2 września)I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców, gdyż jest to oficjalne rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Także chłopców po kl. III, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na tę Mszę św. i spotkanie z ks. Opiekunem. Po Mszy św. różaniec w intencji powołanych. Od godz. 22:00 – 24:00 – adoracja w dolnym kościele animowana przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (3 września)I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci; o godz. 16:30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy zwłaszcza rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Bożym błogosławieństwem.

W sobotę (4 września)I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. „Męski Różaniec” w przyszłym tygodniu (11 września)

  1. Przypominamy, że w sobotę (4 września) Mszą św. o godz. 6:00 rozpoczynamy coroczną pielgrzymkę do Swarzewa. Zapraszamy na pielgrzymi szlak. Na drogę powrotną będą podstawione autokary. W tym roku nie będzie pielgrzymki powrotnej w niedzielę (5 września), ale zachęcamy do pielgrzymowania indywidualnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp.  Maria Bietzke, l. 85, zam. ul. Stolarska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…