XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś XXII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dzisiaj swoje imieniny obchodzą: ks. Stefan Metrycki i ks. Stefan Makuracki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 11:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.
 2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na dalsze prace w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów. Od dzisiaj można pobierać deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii  w przyszłym roku (2019) do I Komunii św. , która będzie w III niedzielę maja.
 3. W poniedziałek (3 września) – adoracja wynagradzająca NSPJ  o godz. 16:30.
 4. We wtorek (4 września) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 porady prawne w salce przy kancelarii. Od godz. 19:00 przyjmuje pani psycholog.
 5.  Także we wtorek po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza na plebanii.
 6.  W środę (5 września) – stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30.
 7. W czwartek (6 września) – I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina święta; o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Jest to inauguracja nowego roku formacyjnego i dlatego po Mszy św. spotkanie w Oratorium z ks. Opiekunem.
 8.  W piątek (7 września)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci (zwłaszcza III i IV kl.); o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Jest to w naszej parafii uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 19:00 spowiedź i Msza św. dla młodzieży. Zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania, gdyż jest to zarazem spotkanie formacyjne. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.
 9. W niedzielę (16 września) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą 50-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału do 12 września w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego. Po Mszy św. zapraszamy dostojnych jubilatów na symboliczną kawę i ciastko do Domu Zakonnego.
 10. W niedziele (2 września) i (9 września) nasz chór „Lira” organizuje tzw. „Drzwi otwarte”. Będzie można zapoznać z pracą chóru, posłuchać próby i samemu spróbować pośpiewać. Zapraszamy po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 do salki muzycznej (wejście boczne do kościoła II piętro). Zapraszamy.
 11. Inne ogłoszenie: W dniach 14-15 września organizowana jest pielgrzymka Ludzi Morza na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Zofia Pranga – lat 91, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Wanda Wesoła – lat 69, zam. ul. Warszawska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…